Kanał na YouTube, dzięki któremu korki stają się przyjemniejsze. Pierwszy w Polsce e-kurs o aranżacji wnętrz? Niesamowita grupa inwestorek, do której możesz należeć. Jak oszukują nas deweloperzy i jak się przed tym ustrzec. Czy trendy to „festiwal próżności”? Jedna z niewielu książek wnętrzarskich, w której treści jest tyle samo, co zdjęć.

 

 

Dawno nie było już tutaj wpisu z cyklu JEST PIĘKNIE.
Tak skupiłam się na merytorycznych treściach, że zrobiło się tutaj bardzo poważnie:). Więc dziś trochę oddechu i różności. Będzie inspirująco i lekko. To, co? Zaczynamy!

 

 KSIĄŻKI

 

Rozpoczynam od książek. Jedna z nich powinna w szczególności przypaść Wam do gustu. To książka, dzięki której naprawdę dowiecie się sporo ciekawych, rzeczowych i nigdzie indziej niedostępnych informacji na temat samodzielnego urządzania wnętrz.

Ta wiedza jest niestety bardzo rozproszona, często niekonkretna, i mało, kto się nią dzieli…. A w książce „Wielka księga wnętrz” autorka Carol Spier przechodzi z nami przez poszczególne pomieszczenia i przedstawia urządzanie w bardzo ustrukturyzowany sposób, (co niezmiernie uwielbiam). Głównym założeniem jest po prostu rozpisanie każdego pomieszczenia na poszczególne elementy takie jak: funkcja, atomosfera, kolory, wzory, dodatki, oświetlenie, meble, urządzenia.

Zobaczycie jak o wile łatwiej w taki ustrukturyzowany sposób podjeść do urządzania wnętrz…To jedna z niewielu książek, w której liść zdjęć jest zrównoważona przez treść…co jak wiecie z dziedzinie wnętrzarskiej jest rzadkością.

 

wielka-ksiega-wnetrz-piekny-dom-carol-spier

 

Jeśli z kolei macie przed sobą remont mieszkania lub domu i chcecie zrobić to sprawnie, szybko, bez problemów i tanio (jak to napisałam to ma wrażenie że brzmi to jak oksymoron, ale różne cuda się zdarzają:) ) to zajrzyjcie do książki Kasi i Jeremiasz Gorzędowskich „Jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie?”. To książka napisana przez praktyków, którzy zajmują się inwestowaniem w nieruchomości i mają na swoim koncie mnóstwo remontów.

 

jak sprytnie wyposażyć i wyremontować mieszkanie

 

 

Z kolei dla bardziej zaawansowanych miłośników wnętrz polecam „Projektowanie wnętrz” autorstwa Jenny Gibbs. To książka, pisana z perspektywy architekta wnętrz opisującego poszczególne elementy projektu. Nie wszystkie informacje w niej zawarte są porywające, nie mniej warto ją przeczytać by poznać warsztat pracy architekta wnętrz.

 

 

projektowanie wnętrz jenny gibbs

 

 

MOTYWACJA

 

Masz czasami tak, że wiesz, że stać Cię na więcej a mimo tego nie osiągasz tego, co chcesz, bo dopada Cię zwątpienie, lęk przed zmianą. A może chcesz czuć, że to Ty masz kontrolę nad swoim życiem a nie ktoś inny. To w takim razie Kamila Rowińska  postawi Cię do pionu, bo potrafi zmotywować jak nikt inny. Dzięki temu ze jest kobietą doskonale zna nasze wyzwania i jej przekaz doskonale do mnie trafia. Lubię ją za to, że jest konkretna (coś nasz łączy :)), skuteczna i dosadna.

 

 YOUTUBE

 

Moje ostatnie odkrycie na YouTube, które uwielbiam słuchać podczas jazdy samochodem. Nawet stanie w korkach nie jest takie straszne gdy słuchasz Jarosława Gajdę z Architecture is a Good Idea.  Każde nagranie video jest wciągające, a przekrój tematów ogromny, począwszy od cyklu nagrań „Jak wybrać mieszkanie” po „5 miast, 5 ciekawostek: Polska”  lub „Co architekci nawarzyli w Starym Browarze?” Naprawdę polecam, bo Jarosław oprócz tego, że jest architektem, jest także absolwentem Historii Sztuki i jego wciągające analizy obrazów czy architektury to pigułka wiedzy podana w ciekawy sposób.

 

Architecture is a good idea

 

TRENDY

 

Czym w ogóle są trendy? Słyszeliście, że minimalizm powoli umiera i zastępuje go maksymalizm? Czy to nowy trend? A słyszeliście ze nadchodzi era kolorów? I wszystko, co szare i białe będzie już niemodne? Jeśli odczytaliście to trochę prowokacyjnie to tak miało być. Bo czym są trendy? Czy to „festiwal próżności” jak określiła to Olka Barczak z Collage Blog? Bardzo dobry tekst napisany przez doświadczoną architektkę wnętrz, o tym ze trendy to przejaw tego, co dzieje się w naszym społeczeństwie.

 

KURSY

 

Początek roku rozpoczęłam z ogromnym zapałem do nauki. Poza studiami na architekturze wnętrz, chce się uczyć więcej i poszerzać swoją wiedzę. Dlatego gdy tylko wystartował kurs COLOUR MASTER anulowałam swoje zamówienie z Zalando a kwotę przeznaczyłam na naukę (tak naprawdę było:) to się nazywa mieć priorytety 😉 )

Polecam Wam kursy Oli, bo jest w nich mnóstwo wiedzy i zaangażowania:)

Jeśli stoicie teraz przed wyzwaniem, jakim jest remont czy urządzanie nowego mieszkania lub domu, to u Oli znajdziecie także kurs aranżacji wnętrz zupełnie dla zielonych. Świetna sprawa, jeśli chcecie zabrać się za urządzanie ze wsparciem doświadczonej osoby.

Poza tym będę uczestniczyć z Masterclass u mojej ulubionej projektantki Kelly Hoppen, która również postanowiła dzielić się swoimi ponad 40 letnim doświadczeniem. Wow, nie mogę się doczekać…

 MIESZKANIA

 

Jak może wiesz, lubię mieszkania nie tylko, jeśli chodzi o ich urządzanie, ale także inwestowanie. Trochę o tym pisałam w poprzednim artykule z tej serii. Ostatnio odkryłam dwie niesamowite Marty, które na swojej grupie na FB Kobieca Strona Inwestowania dzielą się doświadczeniem i wiedzą z zakresu inwestowania w nieruchomości. Jeśli jeszcze się zastanawiasz, od czego w ogóle zacząć swoją przygodę z inwestowaniem, jak do tego podjeść strategicznie to koniecznie zajrzyj tam po konkretną dawkę wiedzy i wsparcia. Ja już jestem – a Ty?

 

 

Zostajemy w temacie mieszkań, ale trochę z innej strony. Jeśli planujesz zakup nieruchomości dla siebie, i masz przed sobą odbiór mieszkania od dewelopera to u Izy z Prostego Planu możesz zupełnie bezpłatnie pobrać Vademecum do własnego wydrukowania.

 

A jeśli zastanawiasz się, które konkretnie mieszkanie wybrać z całej oferty dewelopera, i na co ogóle zwracać uwagę przy zakupie, to polecam Ci świetnie opisany przypadek u Justyny z Już ja Was urządzę o tym jak deweloperzy mogą Cię oszukać.

 

WNĘTRZA

 

Na koniec kilka przyjemności i piękne wnętrza z mojego miasta. Weekend to ten czas, kiedy staram się odkrywać nowe dla mnie miejsca i zanurzyć się w tym, co dla mnie piękne. Wiec poniżej kilka moich ulubionych miejsc z ostatnich miesięcy.

 

Bazar 1838

Restauracja Bazar 1838

 

Restauracja Bazar 1838

Restauracja Bazar 1838

 

Restauracja Bar a boo

Restauracja Bar a boo

 

ARTYKUŁY

 

Na koniec najlepsze artykuły z tego bloga w minionym miesiącu 🙂

 

Największe błędy jakie popełniamy przy dekorowaniu mieszkania. To właśnie dekorowanie jest uznawane przez nas za najprzyjemniejszą część urządzania mieszkania. Ale niestety popełniamy przy tym mnóstwo błędów.

 

Rodzinna organizacja to nic innego jak taki system, który pozwala mi zminimalizować czas poświęcany na wszystko, co związane, potocznie mówiąc, z ogarnianiem! To zestaw planerów do zorganizowania swojego rodzinnego życia, który możesz pobrać za darmo.

 

Kuchnia nie musi być biała. Do wyboru mamy co najmniej kilka opcji. W tym artykule znajdziecie kilka wybranych przeze mnie.

 

To na tyle. Dziękuje za każdy komentarz i podzielenie się informacją o tym blogu. Tworzę go dla Ciebie, więc miło mi będzie jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad 🙂

Alicja

 

 

Close