Czy metamorfoza sypialni może być szybka, niedroga i na dodatek efektowna? Jak się okazuje tak, i to wszystkie trzy warunki mogą być spełnione jednocześnie.

Dziś chciałam się z Wami podzielić pomysłem na metamorfozę mojej sypialni. Co takiego będę w niej zmieniać? Jaki był pomysł na nowy wygląd wnętrza? Dlaczego właśnie tak a nie inaczej? Które elementy zmieniłam i jak to możliwe, że koszt tej metamorfozy to niewiele ponad 1000 zł ( a jak wiemy, przy obecnej sytuacji, to wcale nie jest wygórowana kwota, wręcz powiedziałabym, że niska). Zapraszam do czytania.

Metamorfoza sypialni – jak było

Zacznijmy od początku, czyli od tego jak sypialnia wyglądała przed metamorfozą. Do tej pory miała bardzo charakterystyczny, bordowy zagłówek, który po ponad dwóch latach użytkowania po prostu mi się znudził. Zagłówek wykonałam sama, a w artykule Zagłówek do łóżka DIY jak zrobić samemu ? DIY krok po kroku.opisałam jak to zrobić krok po kroku.

Po drugie bardzo chciałam wymienić zasłony na takie, które zakrywają całą powierzchnię ściany (bardzo lubię ten zabieg, ponieważ optycznie powiększa nam przestrzeń).

Po trzecie zależało mi, aby diametralnie zmienić całą kolorystyka sypialni. Znam siebie i wiem że bardzo dobrze czuję się w jasnych, przytulnych wnętrzach z małą ilością kontrastów. Jest to szczególnie ważne w małych pomieszczeniach. Obecna sypialnia ma zaledwie 15 m2. Nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale w małych pomieszczeniach przeważnie unikam silnych kontrastów projektując wnętrza, ponieważ dodatkowo powoduje to ich optyczne zmniejszenie. Dlatego też postanowiłam zmienić obicie zagłówka na jasny kolor oraz przemalować ścianę na biało.

Zaplanowałam również nową dekorację łóżka (narzuta, poduszki) ale główną zmianą będzie dodanie kobiecego i subtelnego akcentu w postaci wyjątkowej tapety (tapeta Majowe ptaki z tapety Bimago )

Metamorfoza sypialni – jak zaplanować

Poniżej znajdziecie kilka inspiracji oraz zestawienie produktów, które będą użyte w nowej odsłonie sypialni. Bardzo polecam wam robienie takich 'design board’ ponieważ dzięki temu w łatwy sposób możecie sprawdzić czy poszczególne elementy wyposażenia będą do siebie pasowały. Nie musicie zgłaszać się do projektanta wnętrz, aby przygotował dla was wizualizacje, takie zestawienie spokojnie zastąpi wam profesjonalne wizualizacje. O tym jak zrobić design board przeczytacie w artykule „Sprawdź zanim kupisz, czyli jak zrobić design board

Metamorfoza sypialni – efekt końcowy

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć ukazujących metamorfozę sypialni.

Przejdźmy teraz po kolei przez to co zostało zmienione oraz jak tego zrobiłam.

Po pierwsze tapeta została położona w ramkach sztukateryjnych i jej koszt to 99 zł (wystarczyła jedna rolka, którą bez problemu możecie zakupić na stronie internetowej Bimago)

Po drugie zagłówek – zakupiłam materiał w hurtowni tapicerskiej i jego koszt to około 300 zł. Zagłówek został na nowo obity materiałem.

Karnisz został zdemontowany i zastąpiony szyną sufitową dedykowaną do systemu Wave. W sklepie tapicerskim również zakupiłam materiał na zasłony (tkanina French Velvet) ich koszt to około 200 zł. Zasłony zostały uszyte na wymiar przez lokalną krawcową, do tego gotowa firana również zawieszona na systemie Wave. Listwa przysufitowa została odcięta i przesunięta w głąb pokoju, po to żeby zamaskować szynę. Zostały dodane nowe lampki nocne, które idealnie pasują do wystroju wnętrza. Nowa narzuta oraz poduszki w klasycznym eleganckim stylu.

Jak widzicie zmieniłam tylko kilka elementów, a efekt jest taki, że sypialnia jest zupełnie innym pomieszczeniem!

Ile wyniósł w takim razie cały koszt metamorfozy?

Poniżej znajdziecie dokładne wyliczenia

tapeta 99 zł

klej 30 zł

materiał na zagłówek 300 zł

materiał na zasłony 200 zł

szyna 100 zł

elementy do systemu Wave 50 zł

uszycie zasłon 50 zł

narzuta 229 zł

lampka nocna 159 zł

poduszki 100 zł

wszystko razem wyniosło 1317 zł

Jestem bardzo ciekawa czy spodobała wam się moja metamorfoza oraz czy planujecie zrobić coś podobnego U siebie. Pamiętajcie, że często niewiele elementów trzeba zmienić by uzyskać zupełnie nowe wnętrza. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, aby czuć się dobrze i przytulnie w swoich czterech kątach. Zadbajmy o nie, a nasze samopoczucie również się zmieni!

Close