Jeśli dopiero planujesz remont swojego mieszkania, lub planujesz zakup zupełnie nowego miejsca do zamieszkania, albo właśnie jesteś w trakcie urządzania wymarzonych czterech kątów to jestem pewna, że przyjdzie taki moment, w którym będziesz musiała zdecydować się, jakie meble i dodatki wybrać ostatecznie do swojego projektu.

 

 

Gdy ściany i sufity są już pomalowane, podłoga gotowa czas na meblowanie. Przez wiele osób ten moment wydaje się najprzyjemniejszym etapem całego urządzania. Skoro przetrwałaś już wyrzucanie gruzu,  mozolne zakładanie płytek, parkietu, wyburzanie ścian, kładzenie gładzi, montowanie prysznica itd. wydaje Ci się, że najgorsze za Tobą i teraz będzie tylko z górki.

 

 

I pozornie to, co wydawało się najprzyjemniejszym etapem, nagle staje się zmorą. Potrafi spędzać sen z powiek, powodować stres i natłok myśli. Bo czy ta sofa będzie pasować do tego dywanu? A czy kolor zasłon nie będzie się gryzł z krzesłami w jadalni. Skoro wydaję swoje ciężko zarobione pieniądze, to chcę kupić coś dobrze wykonanego, do tego ładnego  i w rozsądnej cenie. Najlepiej żeby służyło mi przez długie lata i do tego sprawiało zachwyt, za każdym razem, gdy spojrzę na dany mebel.

 

 

Pewnie spotkałaś się, również z tym, że podobają Ci się pojedyncze meble z różnych sklepów, ale nie jesteś pewna, czy w zestawieniu z innymi będą do siebie pasować. Marzysz o kanapie innej niż szara, ale boisz się wydać te kilka tysięcy na taką w swoim wymarzonym kolorze, bo nie masz przekonania, że razem ze stolikiem, lampą i fotelem będzie tworzyć Twój wymarzony styl.

 

 

Jak to wszystko połączyć by do siebie pasowało i stworzyć mieszkanie, które odzwierciedli Twój styl, charakter, będzie dokładnie takie jak sobie wymarzyłaś?

 

 

Trzeba to ze sobą zestawić i sprawdzić jak wszystkie elementy danego pomieszczenia będą na siebie oddziaływać. Niemożliwym będzie, żebyś zamówiła 3 kanapy, 5 stolików i 7 dywanów i 10 lamp stołowych i potem decydowała, co do siebie pasuje a co potocznie mówiąc „gryzie się ” i nie daje takiego efektu, jaki chciałaś uzyskać. Urządzanie pomieszczeń to nie zakupy  ubrań z Zalando 🙂

 

 

Możesz zestawić wszystkie elementy ze sobą na ekranie swojego komputera i to w bardzo prosty sposób. Wystarczy darmowy program, zdjęcia naszych produktów i chwila czasu na stworzenie zestawienia.

 

Takie zestawienie mebli, dodatków i wyposażenia nosi nazwę „desing board”, ale że nie znalazłam na to tłumaczenia na język polski, wolę posługiwać się terminem zestawienie.

 

 

 

 

Co zyskasz dzięki zrobieniu takiego zestawienia?

 

zaoszczędzisz czas, ponieważ przestaniesz go marnować na ciągłych wizytach w sklepach (tych stacjonarnych i online także) i zastanawianie się czy wszystkie elementy układanki do siebie pasują

 

zaoszczędzisz pieniądze, ponieważ unikniesz zakupowych „porażek”, czyli jednym zdaniem kupisz drogi mebel, ale później stwierdzisz, że nie pasuje do reszty wyposażenia, więc kupujesz nowy, czyli wydajesz podwójnie!

 

zmniejszysz stres: ciągłe zastanawianie się nad tym, co ostatecznie wybrać, może być frustrujące, dzięki temu, że łatwo i szybko zestawisz i porównasz elementy, będzie Ci łatwiej podjąć decyzję i zacząć działać, dzięki temu efekty będą szybko widoczne a Twój stres i frustracja odejdą w niepamięć

 

zdecydujesz się nareszcie na konkretne meble czy dodatki i to zgodnie z Twoim stylem i budżetem

 

dokończysz nareszcie urządzanie pokoju, który od dłuższego czasu jest jakiś taki pusty i bez wyrazu

 

 

 

 

Pokarzę Ci teraz krok po kroku jak możesz zrobić takie zestawienie samodzielnie.

 

 

Potrzebujesz do tego:

 

 

-darmowego programu graficznego: np Canva (nawet zwykły Paint da radę)

 

zdjęć przedmiotów, którymi chcesz urządzić dane pomieszczenie (wystarczy, że zdjęcia strony sklepu internetowego zapisz na swoim dysku, pamiętaj by wybrać zdjęcia na białym tle, wystarczy ze klikniesz na obraz prawym przyciskiem myszy i wybierze „zapisz obraz, jako”, radze Ci również stworzyć specjalny folder na takie zdjęcia by uporządkować i usprawnić cały proces tworzenia zestawienia

 

 

Krok 1:

Otwórz Canvę i wybierz rozmiar obszaru, na jakim zrobisz zestawienie. Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, ze najlepiej sprawdzają się dwa formaty: poziomy o nazwie „Prezentacja 16:9”i pionowy o nazwie „A4”

 

design board

Krok 2:

Przed tobą biała karta, zatem czas ja zapełnić. Ale najpierw musisz wgrać do Canvy zdjęcia swoich przedmiotów, aby to zrobić wybierz z menu po lewej stronie „ Przesłane pliki” a następnie ” Prześlij własne obrazy”

desing board

Krok 3:

Teraz wystarczy, ze przeciągniesz zdjęcia na obszar roboczy i zestawisz je ze sobą.

Uwaga: Canva nie ma opcji usuwania tła ze zdjęcia, ale możesz zmniejszyć  białe tło. Kliknij dwa razy na zdjęcie, zobaczysz ramkę, wystarczy ze teraz suwakiem zmniejszysz obszar tła i wybierzesz znak ptaszka. Tło się zmniejszyło, a Tobie łatwiej będzie robić takie zestawienie.

design board

Oprócz tego możesz wykorzystać opcję ustawiania warstw. Jeśli klikniesz na zdjęcie to w prawym górnym rogu wybierz „Zmień położenie” i potem „do przodu”, (jeśli chcesz przenieść dany przedmiot na przednią warstwę) lub „do tyłu”, ( jeśli chcesz by przedmiot był na tylnej warstwie).

design board

Krok4

Jeśli chcesz, możesz dodać także tekst, np. producent i nazwę przedmiotu,  tak by łatwiej było Ci zrobić zakupy wybierz „tekst”  w menu po lewej stronie, następnie układ tekstu i zacznij pisać. Jeśli  masz problem z polskimi znakami, napisz tekst w notatniku a potem zrób „kopiuj wklej” i polskie znaki się pojawią (uwaga nie wszystkie czcionki mają polskie znaki).

 

desing board

Krok5:

Teraz już wszystko jest gotowe, Wystarczy, że pobierzesz zestawienie na dysk. Wybierz „Pobierz” w górnym prawym rogu i gotowe.

desing board

 

 

PRZYKŁADY DESIGN BOARD

1

desing board

2

 

 

3

 

4

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie polecam Ci właśnie takie robienie zestawów (tzw.design board).

 

Pomoże Ci to w sprawdzeniu, które meble i dekoracje pasują do Twojego stylu dekoracyjnego dzięki temu będziesz wiedzieć, co dobrze wygląda razem. Możesz w ten sposób sprawdzić wszystko, czego potrzebujesz, aby urządzić cały dom od początku do końca, dzięki czemu będziesz się mniej stresować i spędzać więcej czasu na przyjemniejszych rzeczach! Musisz tylko postępować zgodnie z instrukcjami i wykonywać ćwiczenia. Już nie musisz się zastanawiać, od czego zacząć wybieranie lub na czym się skupić.

 

Jeśli wyborujesz takie rozwiązanie koniecznie daj mi o tym znać i prześlij stworzone przez siebie zestawienie. Jeśli masz wątpliwości, co wybrać napisz do mnie wiadomość, z chęcią Ci pomogę i doradzę.

 

 

(mała uwaga: jak pewnie wiesz, kolor w rzeczywistości może różnić się od tego na ekranie komputera, nie mniej jednak, ogólny wygląd zostaje przekazany, nie traktuj również zestawienia, jako wybór konkretnie tych mebli, które ze sobą zestawisz, traktuje takie zestawienie, jako określenie wytycznych, dzięki temu łatwiej będzie Ci dokonać selekcji spośród tak dużej ilości rzeczy dostępnych do wyboru w sklepach. Oczywistym jest, że kupując kanapę, musisz zobaczyć ją na żywo, przetestować i wybrać kolor tapicerki)

 

 

 

Pozdrawiam Cię ciepło i do usłyszenia 🙂

 

 

Close