Mała łazienka z wanną może być piękna i funkcjonalna.

Jeśli w to nie wierzysz, to przeczytaj ten artykuł. Opisuję w nim całą przemianę z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia.

Jakiś czas temu powstałą pierwsza część artykułu, w której opisałam Wam jak ta długa, wąska łazienka z wanną wyglądała jeszcze kilka miesięcy temu oraz jakie mieliśmy plany i założenia jeśli chodzi o projekt.

Przed Wami druga część w której przedstawiam efekt po remoncie oraz opisuję konkretne rozwiązania i materiały które zastosowaliśmy.

Pomysł na łazienkę

Pomysł na łazienkę był bardzo prosty. Ma być elegancko ale i przytulnie. Remont obejmował wymianę prawie wszystkiego 😊 Począwszy od płytek, sanitariatów, po instalację wodną, elektryczną i kanalizacyjną. Jedynym elementem który nie był wymieniony to okno i drzwi.

To na czym również bardzo nam zależało, to optyczna korekta pomieszczenia. Ta mała łazienka z wanną jest jak tramwaj, czyli długa i wąska zatem trzeba było tak ustawić wszystkie elementy, aby optycznie ją poszerzyć. Ten zabieg udało się otrzymać za pomocą ustawienia wanny. Jak sami zobaczycie wanna została ustawiona w poprzek pomieszczenia (a nie jak poprzednio wzdłuż dłuższej ściany). Dzięki takiemu układowi w łazience znalazło się także miejsce na bidet.

Biało-czarna łazienka

Poniżej możecie zobaczyć efekt po remoncie.

biało-czarna łazienka

biało-czarna łazienka

biało-czarna łazienka

Płytki Tubądzin w łazience

Płytki które zostały zastosowane w łazience to model Pietrasanta firmy Tubądzin. Zdecydowaliśmy się na rozmiar 60×60 cm w wersji matowej.

Do tego zostały zastosowane białe fugi aby delikatnie zaznaczyć kształt płytek. Celowo wybraliśmy białe fugi a nie szare (które zlały by się z kolorem płytek) aby podkreślić ich kształt.

płytki Tubądzin w łazience

płytki Tubądzin w łazience

Nad lustrem został zamontowany kinkiet z firmy Novodworski (niestety chyba już niedostępny).

płytki Tubądzin w łazience

Tutaj piękny czarny granit z prostym wykończeniem. W projekcie zdecydowaliśmy się wykończyć stelaż pod WC i bidet właśnie półką z granitu. Efekt jest zdecydowanie bardziej estetyczny niż docinanie płytek. Też zwracacie uwagę na takie detale?

biało-czarna łazienka

Ten sam granit został również zastosowany na parapecie. Jeśli zastanawiacie się nad kamień naturalnym w łazience to granit zdecydowanie lepiej radzi sobie w tym rodzaju pomieszczenia przede wszystkim dlatego, że jest bardziej odporny na wodę i wilgoć niż na przykład marmur (marmur trzeba koniecznie zaimpregnować aby nie wpijał wody lub nawet innych cieczy).

Wszystkie szafki w łazience są podwieszane, tak aby przede wszystkim łatwo się jej czyściło a po drugie aby pomieszczenie optycznie wyglądało na lżejsze.

mała łazienka z wanną

Łazienka w stylu glamour

łazienka w stylu glamour

łazienka w stylu glamour

łazienka w stylu glamour

łazienka w stylu glamour

Mała łazienka z oknem

mała łazienka z oknem

mała łazienka z oknem

Mała łazienka z wanną – podsumowanie

Jak widzicie mała łazienka z wanną może być i piękna i funkcjonalna. Nie wiem jak Wam, ale mnie efekt podoba się bardzo. Wyszło tak jak zakładaliśmy czyli elegancko , klasycznie i przytulnie.

A jakie jest Twoje zdanie? Miło mi będzie jak zostawisz komentarz pod artykułem.

Zajrzyj na Instagram lub FB

Close