Jeśli marzy Ci się galeria zdjęć na ścianie, ale nie wiesz jak się za to zabrać, to dzięki temu wpisowi dowiesz się jak to zrobić szybko, łatwo i przyjemnie.

Koncentruję się tutaj na etapach planowania i wykonania galerii zdjęć, podaję wskazówki co może zawisnąć w takiej galerii, jaki układ wybrać oraz gdzie znaleźć wybrane elementy galerii.

Ciekawi? To zaczynamy.

Galeria zdjęć na ścianie – krok pierwszy Wybierz miejsce

Pierwszym i naturalnym wyborem będzie duża pusta ściana np.: tuż przy wejściu, w długim korytarzu, nad schodami, na półpiętrze.

Bardzo dobrym pomysłem będzie też galeria zdjęć w salonie, na przykład nad sofą lub wokół telewizora.

Równie ciekawie będą wyglądać zdjęcia nad biurkiem. Generalnie tam gdzie jest dużo miejsca na powieszenie co najmniej kilku ramek.

Galeria zdjęć na ścianie – krok drugi Zmierz całą ścianę na której ma powstać galeria i wykonaj uproszczony rysunek w skali

Nie musisz mieć zdolności artystycznych, zrób po prostu rysunek schematyczny, najważniejsze żeby rysunek i wszystkie przedmioty, które się na nim znajdują były w odpowiedniej skali.

 

Galeria zdjęć na ścianie – krok trzeci Znajdź ramki lub inne elementy (lustro, zegar, litery 3D)

Ja swoje zakupiłam w Ikea, ale podobne znajdziesz także m. in w Pepco, Feeby, czy chociażby we wszystkich marketach budowlanych .

Polecam by wybrać jedno miejsce zamawiania (ekonomiczne rozwiązanie jeśli chodzi o przesyłkę) a dodatkowo ramki będą w tym samym stylu.

Zrób odzwierciedlenie rozmiarów dekoracji w skali.

Najprościej będzie jak narysujesz wybrane przez siebie elementy na kartce w tej samej skali, w jakiej narysowałeś ścianę.

Możesz użyć do tego karteczek samoprzylepnych jak ja lub wykorzystać papier milimetrowy. Nie ma nic prostszego, jedna kratka to na przykład 10 cm.

 

Galeria zdjęć na ścianie – krok czwarty Wybierz układ ramek jaki chcesz stworzyć

 

Polecam Ci zrobienie co najmniej kilku takich propozycji. Niech to będzie burza mózgów dla Ciebie i dla reszty Twojej rodziny.

To jest najciekawszy moment w tworzeniu całej galerii zdjęć w domu :).

Możesz wybrać uporządkowany układ, lub zupełnie odwrotnie, postawić na szaloną aranżację, która będzie wnosiła energię i świeżość do twojego pomieszczenia.

Jeśli masz różnej wielkości ramki i ozdoby zacznij od największych elementów a potem dodawaj te mniejsze, możesz także dodać napisy, lustro, zegar.

Wskazówka: ja tworzyłam różne kompozycje i robiłam im zdjęcia, następnie drogą eliminacji wytypowałam zwycięzcę .

Planując kompozycję pamiętaj aby unikać błędów przy dekorowaniu mieszkania, wśród których właśnie niedopasowanie rozmiarów ramek wiedzie prym.

Poniżej mama dla Ciebie małą ściągę w postaci gotowych już układów:)

galeria zdjęć na ścianie

Galeria zdjęć na ścianie inspiracje

Jeśli nadal masz wątpliwości co do układu twojej galerii zdjęć w domu , poniżej znajdziesz najciekawsze inspiracje.

Galeria zdjęć w salonie

 

 

galeria zdjęć w salonie

galeria zdjęć w salonie

galeria zdjęć w salonie

źródło

 

 

Galeria zdjęć w przedpokoju

 

galeria zdjęć w przedpokoju

galeria zdjęć w przedpokoju

galeria zdjęć w przedpokoju

galeria zdjęć w przedpokoju

galeria zdjęć w przedpokoju

źródło

 

Wybierz zdjęcia, które włożysz w ramki

 

Zdziwiony, że ten etap nadchodzi dopiero teraz? Hmm, dla mnie jest najbardziej logiczny. Dlaczego? Bo już wiesz ile ramek i pozostałych elementów zawiśnie na Twojej ścianie, wiec wiesz dokładnie ile zdjęć potrzebujesz wydrukować oraz w jakim rozmiarze.

Dzięki takiemu podejściu unikniesz sytuacji, gdzie zakupisz niepotrzebne dekoracje lub zdjęcia.

Na tym etapie taż mam kila porad: białym tłem może być zwykła kartka bloku technicznego dostępna w każdym sklepie papierniczym, jeśli z kolei chcesz mieć passe-partout, też świetnie sprawdzi się gruby papier dekoracyjny w którym otwór wytniesz nożem do tapet.

Jeśli z kolei potrzebujesz gotowych plakatów, wystarczy, że pobierzesz je z artykułu Darmowe plakaty do druku.

galeria zdjęć na ścianie

galeria zdjęć na ścianie

galeria zdjęć na ścianie
Szary papier jako szybkie i łatwe rozwiązanie

Załóżmy że masz już wszystkie ramki i pozostałe dekoracje do galerii ściennej. Pewnie myślisz, ze teraz będzie mierzenie wzdłuż i wszerz ściany i ramek po kilkanaście razy, a i tak może się to skoczyć dziurami w niepotrzebnym miejscu, frustracją i zmarnowaniem dużej ilość czasu….To mam na to rozwiązanie, jest nim arkusz zwykłego papieru.

Odrysuj układ ramek na papierze

Złącz ze sobą arkusze papieru. Połączone arkusze muszą odzwierciedlać obszar na ścianie na którym zawiśnie galeria. Teraz ułóż ramki i inne elementy według wybranego przez siebie układu (przyda Ci się poziomnica, lub aplikacja w telefonie 🙂 i odrysuj je na papierze. Nie polecam używać do tego grubego pisaka, gdyż możesz pobrudzić ramki, zwykły ołówek czy długopis będzie wystarczający. Bardzo ważna rzecz – pamiętaj aby zaznaczyć także miejsce haczyków.
Wystarczy ,że zawiesisz na ścianie papier z odrysowanym układem i wywiercisz dziurki

galeria zdjęć na ścianie

Czy już teraz wiesz jak zrobić galerię zdjęć na ścianie w szybki i łatwy sposób? Podziel się w komentarzu czy ta informacja była dla Ciebie przydatna.

 

 

Close