Kuchnia to miejsce, w którym toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Istotne jest zaprojektowanie jej nie tylko pod kątem wizualnym, ale także funkcjonalnym. Ważną rolę odgrywa w niej strefa zmywania i zlewozmywak. Podpowiemy jaki wybrać, by praca w kuchni sprawiała nam jeszcze większą przyjemność.

Charakterystyka zlewu ceramicznego

Zlewozmywak ceramiczny to popularne rozwiązanie do nowoczesnych kuchni. Jest wykonany z wysokiej jakości kamionki szlachetnej. Możemy wybrać jedno-, półtora- lub dwukomorowy, w zależności od potrzeb i powierzchni jaką dysponujemy. Dwukomorowy ułatwi prace kuchenne, np. jednoczesne mycie i płukanie, polecany jest również do kuchni bez zmywarki. Zlewozmywak może być wyposażony w ociekacz – praktyczną powierzchnię odkładczą i dodatkowy obszar roboczy. Ze względu na możliwości montażu, zlewy dzielimy je na: wpuszczane w blat (wbudowane), zintegrowane z blatem, nakładane na szafkę i podwieszane (podblatowe). Zależnie od preferencji i względów ergonomicznych do wyboru mamy zlewozmywakiprostokątne,kwadratowe, okrągłe, owalne, trapezowe i narożne. Mogą być z otworem na baterię lub bez. Ceramika występuje w szerokiej palecie barw. Najczęściej wybieranym kolorem jest biały, ale popularnością cieszą się też kremowe, szare i beżowe. Zlewozmywaki w kolorze czarnym to modny trend wnętrzarski ostatnich lat. Znakomicie wpisują się w wystrój loftowy, industrialny, minimalistyczny i nowoczesny.

Wady i zalety zlewozmywaka ceramicznego

Zlewozmywak ceramiczny ma długą listę zalet. Wytrzymałość i trwałość są jednymi z nich. Wypalane w wysokiej temperaturze ponad 1200 stopni, wytrzymują skrajne temperatury, np. rozgrzanego tłuszczu czy rozmrażanego mięsa. Brak wewnętrznych pustych przestrzeni czyni je odpornymi na pęknięcia i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki uszlachetnionej powierzchni są odporne na zarysowania i działanie czynników chemicznych, w tym kwasów i zasad, stosowanych w detergentach. Nie przejmują zapachów. Ich struktura zapobiega osadzaniu się kamienia i zabrudzeń, a zacieki czy smugi są niewidoczne. Idealnie gładka powierzchnia sprawia, że są łatwe w pielęgnacji, co pozwala zachować czystość i higienę. Dodatkowo mogą być pokryte specjalną powłoką, która dodatkowo redukuje osadzanie się zanieczyszczeń. Ceramikę cechuje wysoka odporność na przebarwienia i plamy. Jej kolory są niepodatne na działanie światła i promieniowanie UV. Te właściwości sprawiają, że zlewozmywaki ceramiczne przez wiele lat zachowują nieskazitelną estetykę i pełną funkcjonalność. Oprócz wielu zalet, mają też wady. Należy do nich wysoka cena. Jednak każdy, kto zdecyduje się na zakup nie będzie żałował, bo bez wątpienia jest jej warty. Z uwagi na twardy materiał, z jakiego został wykonany, jest bardzo ciężki. Wymaga odpowiedniego wzmocnienia lub stelaża. Zalecana jest ostrożność w transporcie i przenoszeniu.

Zlewozmywak ceramiczny to z pewnością rozwiązanie na miarę Twoich oczekiwań. Pasuje do każdej aranżacji kuchennej, od klasycznej po ultranowoczesną. Zapewnia komfortową strefę zmywania, a solidna jakość i wykonanie gwarantują długotrwałe użytkowanie. Zlewozmywak ceramiczny to najlepszy wybór dla Twojej kuchni.

Close