Z wiadomości oraz komentarzy nadsyłanych do mnie wynika, że styl modern classic to Wasz ulubieniec.

Postanowiłam więc zgłębić ten temat i zrobić dla Was zestawienie tapet, które będą pasować do tego właśnie stylu.

Bardzo ciężko jest przejrzeć ofertę jakiegokolwiek sklepu od A do Z ponieważ ilość dostępnych  wzorów jest ogromna. Dlatego postanowiłam Wam to ułatwić i zrobiłam selekcję najciekawszych tapet, do tego z podziałem na kategorie.

Tapety w stylu modern classic

Styl modern classic, czyli nowoczesna klasyka, uwielbia tapety. Mogą one być stosowane na wszystkich ścianach danego pokoju – ale wówczas wzór musi być stonowany. Najlepiej sprawdzą się tutaj wzory geometryczne takie jak: paski, romby, jodełka, zygzaki, plaster miodu, pepitka, szachownica, oktagon, trellis.

Wzory w takie tapety znajdziecie między innymi w ofercie sklepu uwalls.pl

Można również zastosować bardzo prosty pomysł, z tapetą tylko na jednej ścianie, wówczas może być ona wyrazista. Świetnie sprawdzą się tutaj motywy kwiatowe, liście, lub nawiązujące do rzeźb antycznych.  Wówczas ściana będzie głównym akcentem pomieszczenia. Bardzo dobrze wygląda to szczególnie w sypialni, pokoju dziecka lub salonie.

Poniżej znajdziecie listę tapet, które wyselekcjonowałam spośród wielu dostępnych.

1,2,3,4,5,6

Osobną kategorią są tapety do pokoju dziecka. Tutaj oczywiście nie może zabraknąć dziecięcych motywów w zwierzęta, balony, kwiaty czy motyw podróżniczy.

Tapety w stylu modern classic

Wybierając tapety do stylu modern classic warto wybierać wzory ponadczasowe, które nie wyjdą z mody pomimo upływu lat. Takim wyborem będą na pewno wzory geometryczne oraz kwiatowe.

Ważnym aspektem jest również zwrócenie uwagi na to z jakiego materiału są wykonane tapety. Powinniśmy zwrócić uwagę z jakiego materiału wykonany jest podkład: czy jest flizelinowy czy papierowy (podkład flizelinowy jest stabilniejszy, gwarantuje łatwiejszą aplikację do ściany) oraz warstwa wykańczająca (tutaj zdecydowanie lepszy będzie winyl niż papier ze względu na trwałość, odporność na wilgoć i szorowanie).

Mam nadzieję, że tym postem ułatwiłam Wam wybór tapety do Waszych wnętrz. Jak zawsze możecie zadawać pytania w komentarzach lub pisać do mnie wiadomość prywatną.

Alicja

Close