Dziś chciałabym Wam udowodnić, że dekoracje mają ogromną moc. Tak, to właśnie one potrafią diametralnie odmienić wnętrze. Co lepsze – udowodnię to Wam na przykładzie mojego własnego mieszkania. Na tapet weźmiemy salon. Odpowiem także, na najczęściej pojawiające się pytania jakie otrzymuję w związku z dekoracjami w moim mieszkaniu.

Jak odmienić wnętrza za pomocą dekoracji – SALON


Powyżej znajdziesz zdjęcie salonu tylko ze sofą. Pusto, mało przytulnie, bez duszy. Co można z tym zrobić? Przede wszystkim należałoby dodać przytulności – z pomocą przychodzą nam tekstylia, czyli dekoracje wykonane z różnych tkanin. Na pierwszy rzut idą zasłony. Zasłony są szyte na miarę przez lokalną krawcową. Tkania to French Velvet , kolor 673 zamówiona ze strony fabric.world.eu. Moje doświadczenia z tym sklepem są bardzo pozytywne. Istnieje możliwość zamówienia próbek, aby dobrać kolor zasłon na żywo.

Często dostaję pytania na czym są zawieszone zasłony, ponieważ mają idealną falę. Otóż jest to system do zawieszania, który nazywa się Wave – inaczej Fala. Potrzebujemy do niego kilka elementów. Po pierwsze karnisz montowany do sufitu, do tego specjalną taśmę transparentną, którą przyszywa się do materiału, następnie suwaki obrotowe i ślimak do ślizgów. Wszystkie szczegóły znajdziecie na zdjęciu poniżej. Zamówienie robiłam w sklepie https://sklep.marina-firany.pl/ . Jeśli miałybyście problem z obliczeniem ile suwaków lub ślimaków trzeba kupić – polecam skontaktować się z obsługą sklepu – odpowie na Wasze wszystkie pytania i wykaże się niezwykłą cierpliwością (przetestowałam to osobiście 🙂)

Kolejnym elementem, który zdecydowanie dodać przytulności to dywan. Ten, który mam jest niezwykle miły w dotyku. Przy wyborze pamiętajcie o odpowiednim jego rozmiarze. Unikajcie dywanów, które są za małe. Zamiast tego wybierzcie taki dywan, który lekko nachodzi na sofę, narożnik czy fotele.

Jest już zdecydowanie lepiej – czas teraz na dodanie akcentu na ścianę.  Bardzo długo ta ściana była pusta, zdobi ją tylko sztukateria – i taki efekt też mi się podoba – ale postanowiłam dodać to piękne lustro. Długo szukałam odpowiedniego modelu – głownie ze względu na rozmiar – potrzebowałam czegoś większych rozmiarów, aby pasowało pod względem skali i proporcji do reszty. Może tego nie widać na zdjęciu, ale ściana za sofą ma ponad 3 m długości, do tego salon ma 275 cm wysokości. Standardowe lustra – np. 50 – 60 cm średnicy byłyby tutaj za małe….to lustro ponad 90 cm średnicy! ⁠Lustro jest z WestingNow – model Butterfly  https://www.westwingnow.pl/lustro-cienne-butterfly-80098.html

Skala i proporcja to mega ważny element w projektowaniu – nie jestem w stanie opisać tego tutaj w poście bo nie ma tutaj na to miejsca- ale dobra wiadomość jest taka, że w ebooku Sekrety dekorowania wnętrz jest to wyjaśnione krok po kroku – a do tego zdradzam bardzo prostą zasadę na opanowanie tego tematu. Spójrz na zdjęcie poniżej. Po lewej pierwsza próba zakupu lustra – niestety bardzo nietrafiona – zwróć uwagę jak to wysokie lustro nie pasuje do reszty pomieszczenia pod względem skali i proporcji – jest zdecydowanie za małe.

Teraz dodamy coś bardziej praktycznego – stoliki kawowe. Przy ich wyborze, również zwróć uwagę, aby były dopasowane pod względem rozmiarów do sofy. Unikaj bardzo małych stolików (na przykład 40 cm średnicy) jeśli masz dużą sofę (na przykład 230 cm).  Stoliki są również z Westwing, ale zakupione na kampanii więc są już niedostępne. Podobne znajdziesz tutaj https://www.villadecor.pl/stoliki-kawowe/5945-dawa-zlote-stoliki-kawowe-szklane.html

Robi się już ciekawiej ale to jeszcze nie to. Teraz udekorujmy stoliki. Wystarczą kwiaty, świeczki, oczywiście odrobina złota i efekt – od razu piękniej.

Na koniec dodajmy trochę poduszek. Przy ich wyborze postaw na wzór i kolor oraz na różne rozmiary. Poduszki, które widzicie to kolekcja H&M.
A teraz na koniec zdjęcie przed i po. Kilka dodatków i wnętrze zupełnie odmienione.

Metamorfoza salonu przed i po

Bezpłatne warsztaty online „Odmień swoje mieszkanie”

Dekoracje mają ogromną moc w tworzeniu przytulnego wnętrza. Jak widzisz, wystarczy kilka przedmiotów, jak zasłony, dywan, poduszki, kwiaty i świece by Twoje mieszkanie nabrało nowego, odświeżonego wyglądu.

Ale być może sobie pomyślisz, pięknie to wygląda ale ja tak nie potrafię…. Czujesz frustrację, bo ciągle przestawiasz dekoracje, tworzysz kolejne aranżacje, dokupujesz kolejne rzeczy, ale nadal nie wygląda to tak jakbyś chciała.

Potrzebujesz zmian w swoich wnętrzach, ale brakuje Ci pomysłów oraz planu działania – po prostu nie wiesz jak się za to zabrać by zobaczyć efekty.

Przeglądasz dużo inspiracji wnętrzarskich, ale nie ważne ile ich obejrzysz  i tak nie jesteś w stanie odtworzyć ich u siebie?

Dlatego właśnie aby pomóc Ci rozprawić się ze wszystkimi tymi problemami organizuję bezpłatne warsztaty online „Odmień swoje mieszkanie”.

Dla tych z WAS, które chcą w końcu odmienić swoje wnętrza przy okazji uczyć się dekorowania i urządzania w sympatycznej, wspierającej atmosferze.

Przez 3 dni dostaniesz ode mnie solidną dawkę motywacji i wiedzy, a przy okazji będziesz miała okazję, żeby dać się poznać szerszej publiczności,  przedstawić się i znaleźć tu siostrzane dusze :).

Co będzie się działo?.

🏘️Codziennie przez 3 dni krótkie zadanie, które realnie przybliżą Cię do zmian!.

🏘️ Maile ode mnie z superpraktycznymi poradami na temat dekorowania..

🏘️Darmowe materiały do nauki: karty pracy z ćwiczeniami i tutorialami.

🏘️Lajwy ze mną, żeby jeszcze bardziej zmotywować Cię – szczególnie jeśli myślisz, że brakuje Ci pomysłów i nic już nie da się zmienić….

🏘️Wspierająca, pozytywna atmosfera..Gorąco zachęcam do udziału we wszystkich 3 dniach, ale jeśli zrobisz tylko jedno, czy dwa zadania – to też jesteś do przodu. .To co? Wskakujesz na pokład ?

Close