Blogi wnętrzarskie to z pewnością dobre źródło inspiracji i wiedzy dla tych Was, którzy mają przed sobą wyzwanie jakim jest urządzanie swojego mieszkania lub domu, remont lub tylko metamorfoza wnętrza.

To czego potrzebujemy na początku tego wyzwania to jakiś pomysł, ideę, ciekawe rozwiązanie, na które sami byśmy nie wpadli. Podpatrywanie dobrych przykładów, czerpanie z nich i przetwarzanie pod własne potrzeby.

Jednak gdzie dokładnie szukać tych pomysłów? Jak je zapisywać, przetrzymywać i przede wszystkim jak z nich korzystać by przyniosły nam efekt o jakim marzymy – czyli piękne wnętrze, w których czujemy się jak u siebie w domu?

Dzisiaj chciałabym Was zachęcić do tego, aby spojrzeć na blogi wnętrzarskie z innej strony i stworzyć swój własny blog wnętrzarski, który będzie zbiorem pomysłów, rozwiązań, zestawień, które pomogą Wam w urządzaniu wnętrz.

Przedstawię krok po kroku gdzie odkrywać pomysły, jak ich szukać oraz jak je ciekawie wykorzystać by finalne zrealizować nasz projekt. Gotowi? Zaczynamy.

Blogi wnętrzarskie – inspiracje wnętrzarskie

Na początku chciałabym wyjaśnić jedną kwestię i prawdę życiową, a mianowicie to, że jak już się uczyć to od lepszych od nas. To samo można przełożyć na oglądanie inspiracji wnętrzarskich – jeśli już coś oglądasz, to niech to będą projekty stworzone przez studia architektury wnętrz.

Dlaczego? Bo właśnie obcując z takimi realizacjami masz pewność, że znajdziesz profesjonalne rozwiązania, które wynikają z lat doświadczeniem i zupełnie innego spojrzenia na projektowanie. I pewnie się zastanawiasz teraz gdzie takie znaleźć? Na portalach gdzie swoimi publikacjami dzielą się nieprofesjonalności. Jeśli jeszcze nic Ci to nie mówi to mam kilka podpowiedzi.

Inspiracje wnętrzarskie – Westwing

Westwing to międzynarodowa platforma zakupowa, która oferuje wyselekcjonowane meble i akcesoria do domu. Wystarczy założyć na niej bezpłatne konto i korzystać z przygotowanych tematycznie i stylistycznie kampanii.

Ale Westwing to nie tylko zakupy, to także kilka ciekawych narzędzi i rozwiązań, które pomogą Wam w poszukiwaniu inspiracji i urządzaniu domu.

Po pierwsze, w zakładce „Kup aranżację” na  WestwingNow , sklepie marki ze stałym asortymentem, znajdziecie gotowe aranżacje, które można przeszukiwać w wybranym przez nas stylu lub w wybranym przez nas pomieszczeniu (filtr po prawej stronie ekranu).

Po wybraniu najciekawszej dla nas aranżacji, znajdziemy wszystkie produkty, które zostały w niej użyte. To z pewnością ogromna oszczędność czasu, ponieważ wszystkie elementy wyposażenia mamy na „kliknięcie myszki” i nie musimy przeszukiwać internetu w celu ich znalezienia.

Z kolei na platformie Westwing Inspiracje znajdziecie mnóstwo artykułów poświęconych aranżacji wnętrz, które dla ułatwienia poszukiwania, są podzielone na poszczególne pomieszczenia, np. aranżacja kuchni, jadalni, salonu.

Jest też specjalny dział, poświęcony dekoracjom oraz trendom. Ten drugi szczególnie powinien nas zainteresować, jeśli chcemy być na bieżąco z tym co będzie modne w kolejnych latach.

Westwing oferuje nam także narzędzie o nazwie Room planner. Jeśli na przykład chcielibyście sprawdzić, czy wybrane przez Was meble lub dekoracje pasują do siebie i jaki będą tworzyć efekt to jest to bardzo pomocne narzędzie. Po prawej stronie znajduje się lista różnych mebli lub dekoracji. Wystarczy kliknąć na wybrany przedmiot, by umieścić go na tablicy. Jest też przydatna opcja usuwania tła, dzięki czemu można tworzyć gotowe aranżacje.

Inspiracje mieszkaniowe – Behance

Behance to międzynarodowa platforma, na której mi.in. architekci (i inni artyści z branży kreatywnej) z całego świata dzielą się swoimi projektami lub realizacjami. Wystarczy zalogować się na swoje konto na stronie BEHANCE aby poszukać insertujących nas projektów.

Mimo tego, że jest to platforma dla profesjonalistów, uważam, że amator znajdzie dla siebie tutaj naprawdę ciekawe rozwiązania.

Wystarczy, że wyszukacie kategorię „Architektura” w zakładce „Nadzorowane galerie” na samej górze i możecie przeglądać portal w poszukiwaniu projektów.

blogi wnętrzarskie

Możecie także kliknąć na loopkę w prawym górnym rogu, wpisać słowo kluczowe np.boho i wybrać dziedzinę „Architektura”. Znajdziecie projekty związane z taka właśnie stylistyką.

blogi wnętrzarskie

Inspiracje wnętrz – Archiup

Archiup to również platforma, gdzie architekci przedstawiają swoje prace. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę Projekty i wyfiltrujesz tego czego szukasz. Znjadziesz między innymi takie projekty.

blogi wnętrzarskie

blogi wnętrzarskie

blogi wnętrzarskie

blogi wnętrzarskie

blogi wnętrzarskie

Projekt autorstwa pracowni Ambience Interior Design.

Blogi wnętrzarskie – Archiconnect

To kolejna platforma, na której w łatwy sposób możecie znaleźć projekty. Wystarczy w górnym menu kliknąć na Projekty –Wnętrza i już jesteście na liście projektów. Dzięki temu portalowi można znaleźć także architekta wnętrz, któremu chcecie zlecić projekt.

blogi wnętrzarskie

Blogi wnętrzarskie – Issuu

Przedstawiam Wam ISSUU. Jest to platforma, na której zamieszczane są książki, magazyny, katalogi, foto albumy. To taki wirtualny kiosk z magazynami ale również z katalogami firm.

W związku z tym znajdziesz tutaj mnóstwo inspiracji wnętrzarskich publikowanych zarówno przez prasę, jak również przez producentów.

Poza tym platforma jest bardzo prosta w obsłudze. Pozwala na wyszukiwanie treści według kategorii, okresu publikacji czy języka publikacji.

Można czerpać inspiracje zarówno z rynku polskiego, a jeśli szukacie czegoś świeżego i nowego, możecie podglądać zagraniczne wydania chociażby z Australii, Anglii , USA czy innych odległych miejsc.

Jak się do tego zabrać krok po kroku?

Wejdź na stronę ISSUU i zarejestruj się (dzięki rejestracji masz swoje konto na którym zapisujesz ulubione magazyny czy katalogi)
Poszukaj interesującej Cię kategorii, w tym wypadku Home and Garden

blogi wnetrzarskie

Przeglądaj zdjęcia, czytaj a jeśli coś szczególnie Ci się spodoba, możesz zapisać sobie zdjęcie. Dla mnie najszybciej działa narzędzie Wycinanie – klikam na ikonkę, zaznaczam obszar i mogę zapisać to zdjęcie w folderze dedykowanym inspiracjom. Jeszcze lepsza opcja, możesz zapisywać inspiracje za pomocą specjalnego przycisku na Pinterest (przeczytaj kolejny punkt jeśli chcesz wiedziesz jak to zrobić).

blogi wnetrzarskie

Blogi wnętrzarskie – Pinterest

To narzędzie zna chyba każdy miłośnik pięknych wnętrz. Tak tak, to Pinterest – miejsce gdzie traci się poczucie czasu a upływ jednej godziny odczuwa się jak 5 minut.

Pinterest to ogromna platforma ze zdjęciami. Ale to co jest w niej najfajniejsze, oprócz dostępności zdjęć, to to w jaki sposób można nimi zarządzać.

zapisywać piny z całego Internetu na twoją tablice – również z ISSUU

-możesz tworzyć foldery i sekcje tematyczne

blogi wnętrzarskie

-możesz opisywać zdjęcia

blogi wnętrzarskie

-zamieszczać stronę źródłową do zdjęć

blogi wnętrzarskie

-możesz usuwać piny, przetasowywać zdjęcia

-możesz szukać podobnych zdjęć i produktów w sklepach

-zapisywać gotowe produkty ze sklepów aby zrealizować swój projekt

blogi wnętrzarskie

Pinterest lubię bardzo właśnie za możliwość katalogowania i zapisywania linków.

Powiedzmy, że właśnie planuję urządzanie swojego mieszkania i zastanawiam się nam konkretnymi meblami czy wyposażeniem lub materiałami wykończeniowymi. Mogę w łatwy sposób zapisać zdjęcia, które są podlinkowane na mojej tablicy. Dzięki temu mam wszystko w jednym miejscu i nie muszę już przeszukiwać historii wyszukiwania lub zapisywać linków w notatniku do konkretnych produktów. Widzę, czy wszystkie elementy do siebie pasują pod względem stylu lub kolorystyki. Mogę też opisywać te zdjęcia i np. zapisać sobie cenę produktu. Polecam bardzo właśnie takie korzystanie z tego narzędzia.

Blogi wnętrzarskie – Homebook

To co jest mocą stroną Homebooka to fakt, ze jest to platforma polska, osadzona w rzeczywistości polskiej. Znajdziecie tutaj realizacje w typowych polskich mieszkaniach czy domach. Pisząc typowe mam na myśli ich rozmiar oraz styl życia – który jak wiemy różni się od tych pięknych realizacji z USA, UK czy innych odległych zakątków świata.

Na Homebook możecie stworzyć
– ideabook
– sprawdzać skąd pochodzą produkty
– przeglądać realizacje i projekty w określonym stylu
– kontaktować się z projektantami, którzy być może odpowiedzą na pytania skąd pochodzi dany materiał wykończeniowy lub element wyposażenia

blogi wnętrzarskie

Blogi wnętrzarskie – Houzz

Jeśli z kolei marzy Wam się zupełnie inny projekt niż te realizowanie w polskiej rzeczywistości i jesteście miłośnikami stylu amerykańskiego to na pewno spodoba Wam się portal Houzz. Swego czas spędzałam na nim mnóstwo godzin z podziwem oglądają te piękne realizacja, ale niestety mniej realne w naszym małych domach czy mieszkaniach. Niemniej, polecam do czerpania inspiracji wnętrzarskich właśnie na tym portalu. Wystarczy założyć konto i stworzyć swój folder.

blogi wnętrzarskie

Blogi wnętrzarskie -Instagram

Instagram można wykorzystać jako świetne narzędzie do zbierania inspiracji. Nie wiem czy wiecie, ale Instagram posiada narzędzie, które pozwala Wam zapisywać wszystkie zdjęcia z poziomu aplikacji. Wystarczy, że klikniecie na ikonkę po prawej stronie pod zdjęciem.

blogi wnętrzarskie

Następnie wystarczy wejść w ikonkę w prawym górnym rogu

blogi wnętrzarskie

poszukać zapisane przez siebie inspiracje

blogi wnętrzarskie

I mamy wszystkie inspiracje zapisane przez siebie 🙂

blogi wnętrzarskie

Kolejnym jego plusem jest też używanie hasztagów.

blogi wnętrzarskie

Konta z polskim i zagranicznymi  wnętrzami na których oznaczone są produkty, producenci.

blogi wnętrzarskie


blogi wnętrzarskie


blogi wnętrzarskie

Można też odezwać się do właściciela i zapytać skąd pochodzi rzecz lub materiał wykończeniowy, który szczególnie Wam się spodobał. Możecie także dopytać się również o opinie jako użytkownika.

Blogi wnętrzarskie – Własne zdjęcia

Ostatnim ale wcale nie najgorszym sposobem jest robienie własnych zdjęć, wszędzie tam gdzie coś nas zainspiruje i zaciekawi. Ja szczególnie korzystam z wizyt w restauracjach i miejscach publicznych. Już nie raz zdarzyło mi się obfotografować jakąś restaurację, gdzie wybraliśmy się na kolację lub obiad. Takie zdjęcia zapisuje z telefonie i dodaję albo na Pinteresta albo zgrywam na komputer i przechowuję w swoim katalogu. Dla mnie to niewyczerpywalne źródło inspiracji od innych profesjonalistów.

To jak, jesteś gotowa by stworzyć swoje własne blogi wnętrzarskie? Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz znać w komentarzu czy ten artykuł pomógł CI w jakikolwiek sposób. Znałaś te miejsca, które polecam i wiedziałaś o ich możliwościach? Czekam na odpowiedź.

Close