Studio projektowe – pewnie właśnie taką frazę wpisujesz w wyszukiwarkę Google gdy myślisz o tym, aby znaleźć biuro projektowania wnętrz z dobrą opinią, ciekawą ofertą, rozsądnym budżetem i terminem na szybko. Ale jak znaleźć to najlepsze biuro projektowania wnętrz, aby się nie rozczarować i nie żałować wydanych pieniędzy na współpracę? Tego właśnie dowiesz się w tym artykule.

Skuteczne poszukiwania biura projektowania wnętrz podzieliłabym na trzy etapy, które najłatwiej zobrazować na grafice poniżej.

studio projektowe

Na każdym z tych etapów, warto zwrócić uwagę na inne kwestie, dlatego ten artykuł podzieliłam  na 3 główne części oraz podam Ci praktyczne wskazówki jak dokonać selekcji na każdym z tych etapów.

Jak znaleźć dobre studio projektowania wnętrz?

Studio projektowe a styl we wnętrzach

Mówi się, że dobry projektant będzie w stanie zaprojektować wnętrza w każdym stylu od nowoczesnego minimalizmu po shabby chic. Ale rzeczywistość jest taka, że przeważnie architekci wnętrz poruszają się wokół kilku stylów, które lubią i które są zgodne z ich filozofią oraz wartościami. 

Często jest tak, że dany projektant ma swój własny charakterystyczny styl. Czy to dobrze, czy źle, nie mnie oceniać. Ale z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że jeśli ja wierzę w ponadczasowe rozwiązania, szlachetne materiały i cenię sobie harmonię, uporządkowanie i elegancję nie zaprojektuję dla Ciebie wymarzonego wnętrza na przykład w stylu boho. Znaczy, być może bym to zrobiła, ale ani Ty ani ja nie bylibyśmy zadowoleni z efektu. Współpraca prawdopodobnie wiązałaby się z wieloma poprawkami, niedomówieniami, sporą ilością czasu spędzoną na komunikacji. 

Sytuację porównałabym do bliskich Ci znajomych. Czy nie jest tak, że o wiele milej spędza Ci się czas w towarzystwie osób, które mają podobne poglądy, spojrzenie na pewne kwestie i podobnie odbierają świat – czyli macie tzw “podobne flow”. Jestem pewna, że możesz mieć wrażenie, jakbyście porozumiewali się bez słów – i coś w tym jest, bo współpraca z projektantem wnętrz to nie jest jednorazowa wizyta a ciąg wizyt. Często współpraca trwa kilka miesięcy. Dobry architekt będzie zadawał Ci wiele pytań – często mogą to być pytania bardziej intymne. Więc po co się męczyć na etapie współpracy. Lepiej od razu sprawdzić, czy styl w jakim projektuje architekt wnętrz jest zgodny z naszym gustem. To taki pierwszy „checkpoint”, że współpraca może być udana.

Nie bez powodu otwarcie informuję, że Apartovia to studio projektowania klasycznych, eleganckich  i ponadczasowych wnętrz. Cenię sobie elegancję połączoną z nutą nowoczesności, wysokiej jakości materiały, ponadczasową estetykę. Wierzę, że takie wnętrza oprą się przemijającej modzie, upływie czasu i będą służyć latami.

Biuro projektowania wnętrz – co ważniejsze realizacje czy wizualizacje?

Polecam przyjrzeć się portfolio na stronie internetowej biura projektowego, a w szczególności temu, czy zamieszczone są tam nie tylko wizualizacje a bardziej realizacje. Wizualizacje mogą być przykładową pracą, jaką projektant tworzy nawet dla ćwiczenia swoich umiejętności. Realizacje dają gwarancję, że architekt do którego się zgłaszamy przedstawia namacalny efekt swojej pracy z realnym klientem, jego budżetem oraz z ekipą wykonawczą. 

Jeśli na stronie nie znajdziesz zdjęć realizacji, nie przekreślaj tego biura od razu z listy, ale poproś o przesłanie na maila zdjęć przykładowych realizacji. 

Studio projektowania wnętrz i i jego rekomendacje 

Warto zwrócić uwagę na rekomendacje, ale musisz pamiętać, że te zamieszczone na stronie mogą być fikcyjne(oczywiście nie zawsze tak jest i są jeszcze firmy, dla których etyczne postępowanie w tej kwestii jest bardzo ważne) –  ale jest na to sposób. Możesz poprosić biuro, aby przekazało Ci kontakt do na przykład dwóch innych klientów, którzy skorzystali już z oferty projektowania wnętrz i zapytać o ich opinię. Nie ma chyba pewniejszego sposobu  niż rozmowa z drugą osobą, o doświadczeniach w trakcie współpracy. 

Studio projektowe – zakres oferty a twoje potrzeby

Sprawdź, czy studio projektowe ma w swojej ofercie zakres współpracy, który odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli na przykład oczekujesz realizacji pod klucz (w której Twoim jedynym zadaniem jest zaakceptowanie projektu, a następnie, po kilku miesiącach, wprowadzenie się do gotowego mieszkania lub domu) upewnij się, że architekt oferuje taką usługę i może pochwalić się zrealizowanymi w te sposób projektami. 

Pamiętaj, że każde biuro oferuje różne rodzaje współpracy. Są biura projektowania wnętrz, które wykonują projekty kompleksowe (czyli wizualizacje oraz rysunki wykonawcze) oraz takie, które oferują tylko projekty koncepcyjne (wizualizacje). 

Zwróć też uwagę na konkretny zakres –  to co u jednych nazywa się projektem kompleksowym w innym biurze może nazywać się wykonawczym i mieć inny (węższy lub szerszy) zakres.

Podejrzewam, że możesz mieć problem z wyróżnieniem różnych zakresów, więc pozwól, że Ci w tym pomogę. Przygotowałam grafikę, która prezentuje najczęściej występujący podział na pakiety wraz z wyszczególnieniem co wchodzi w ich zakres. 

Pozwól, że pokażę Ci kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedni dla siebie zakres.

studio projektowe
studio projektowania wnętrz

Jeśli masz już pomysł na swoje wnętrza i chcesz jedynie, aby projektant zrobił dla Ciebie układ funkcjonalny (czyli rozmieszczenie urządzeń i mebli w każdym wnętrzu), dobrał kolory i materiały wykończeniowe oraz wyposażenie (czyli meble, lampy) i  przedstawił to w formie wizualizacji i przekazał Ci listę produktów (bez szczegółowych obliczeń) to wystarczy Ci właśnie pakiet koncepcyjny. 

Pamiętaj, że w tym pakiecie nie otrzymasz od architekta dokumentacji technicznej, którą będziesz mógł przekazać ekipie wykonawczej. Oznacza to, że cały ciężar obliczania zapotrzebowania na materiały, sprawdzanie ekipy, tłumaczenie jej jaki jest zakres prac, w którym miejscu będzie nowy punkt elektryczny i gdzie należy przenieść odpływ, jak mają być rozmieszczone płytki, na jakiej wysokości będzie wisiał kinkiet –  należy do Ciebie jako inwestora.

studio projektowania wnętrz

Jeśli z kolei zależy Ci na tym, aby ekipa wykończeniowa otrzymała rysunki techniczne, na podstawie których będzie w stanie wykonać wszystkie prace, a Ty chcesz uniknąć miliona pytań i ciągłych telefonów, decydowania o najmniejszym szczególe, na którym masz prawo się nie znać, to zdecydowanie warto wybrać projekt kompleksowy. W moim studio projektowania wnętrz Apartovia otrzymujesz dokładne rysunki techniczne wraz z listą wyposażenia (na której znajduje się każdy element, od płytki po listwę sztukateryjną, lampę i uchwyt).

biuro projektowania wnętrz

Jeśli chcesz, aby projektant regularnie przyjeżdżał na budowę i sprawdzał czy postęp prac jest zgodny z harmonogramem, czy ekipa wykonuje swoje prace zgodnie ze sztuką oraz chcesz, aby projekt był w 100 % zrealizowany zgodnie z projektem, wybierz pakiet z nadzorem. Otrzymujesz wówczas pewność, że prace wykończeniowe będą sprawdzone przez doświadczoną osobę, unikniesz błędów, odciążysz siebie w kontakcie z ekipą.

biuro projektowania wnętrz

Jeśli natomiast bardzo nie lubisz remontów i wolałbyś ten czas spędzić na przykład na super wakacjach z rodziną, opcja pakietu pod klucz jest dla Ciebie. Jest to pakiet, w którym jedyne co robisz to zaakceptowanie projektu, a następnie wprowadzenie się do gotowego mieszkania. W tym pakiecie ominie Cię kontakt z ekipą, zamawianie produktów, nadzorowanie prac. Pakiet zdecydowanie dla osób, które chcą mieć święty spokój.

Ale to dopiero pierwsza weryfikacja, ponieważ diabeł tkwi w szczegółach. Aby wybrać dobre studio projektowe wnętrz musisz zapytać się o detale. Jakie? Już piszę.

1.Warto dopytać się projektanta jaką formę mają wizualizacje, które otrzymasz w ramach współpracy. Mogą one

– być w formie fotorealistycznego zdjęcia bardzo wysokiej jakości (rys.1)

– być w formie rysunkowej (rys.2)

– być w formie moodboardu lub draftu (rys.3)

studio projektowe

2.Jak wygląda szkic budżetu a jak szczegółowy budżet?

Jak pewnie zwróciłaś uwagę, w zakresie koncepcyjnym i kompleksowym znajduje się szkic budżetu oraz szczegółowy budżet. Warto dopytać się, co kryje się pod tymi hasłami. Możesz nawet przed rozpoczęciem współpracy poprosić studio projektowania wnętrz, aby przesłać Ci przykładowy budżet.

Dlaczego jest to ważne – ponieważ budżet budżetowi nie równy. Po pierwsze zapytaj się czy budżet jest tworzony pod Twoje możliwości finansowe – oznacza to, że już na etapie analizy potrzeb projektant wie, które rozwiązania będą w zasięgu twoich możliwości finansowych i w trakcie projektowania weźmie je pod uwagę, czego efektem będzie projekt wnętrza możliwy do zrealizowania.

Oznacza to tyle, że nie zaproponuje Ci w projekcie salonu lampy za 20 tys. złotych, podczas gdy Twój budżet na to pomieszczenie wynosi 25 tys. (bo za co kupisz resztę wyposażenia?).  Bardzo ważny punkt, bo wprawdzie  możesz otrzymać szczegółowy budżet, ale jego suma zwali Cię z nóg, ponieważ będą znajdować się w nim elementy poza Twoim zasięgiem.

Ty będziesz niezadowolona ponieważ  otrzymasz listę wyposażenia, której i tak nie kupisz i stracisz czas na szukanie zamienników. Dla jasności – w moim studio projektowania wnętrz biorę pod uwagę kwestię finansów na samym początku i wspólnie z Klientem tak alokujemy budżet, aby był on rozsądnie rozdysponowany (czyli inwestujemy w takie elementy wyposażenia, w które warto inwestować, a w części decydujemy, że możemy iść w stronę niskobudżetową – mamy wówczas pewność, że projekt będzie realny do wykonania bez uszczerbku na jakości i estetyce).

Drugi punkt jest związany z zakresem budżetu. Niektóre biura projektowania wnętrz dostarczą Ci budżet, w którym będą tylko najważniejsze elementy wyposażenia (jak sofa, stolik, krzesła, stół czy lamp) – ale nie zapominaj, że wnętrze to także osprzęt elektryczny, żarówki, listwy sztukateryjne, podłogowe, sufitowe, fugi, listwy dekoracyjne, szyny lub karnisze – a właśnie te drobne elementy skumulowane razem potrafią dać sporą sumę. Dopytaj się jak bardzo szczegółowy jest budżet, których otrzymasz w ramach współpracy by się nie rozczarować.

3.Jakie konkretnie rysunki wykonawcze otrzymujesz?

Część biur oferuje okrojoną listę rysunków wykonawczych – czyli dostarcza podstawowe  rysunki wykonawcze instalacji elektrycznej, hydraulicznej, rysunki podłogi i sufitów podwieszanych – czyli ta najważniejsza dokumentacja, którą będziesz w stanie przekazać ekipie. Wiadomo, przygotowanie rysunku to czas a czas to pieniądz, więc zamiast kompletu przygotowują tylko jakiś podstawowy wycinek. A później Klient musi radzić sobie sam na przykład z  dokumentacją  z wnętrzem szafek, rozmieszczeniem sztukaterii lub innych ozdób na ścianie, nie wspominając już o układzie płytek, listew podłogowych, sufitowych, kolorami ścian i sufitów. Dopytaj się więc, co dokładnie otrzymujesz od studia projektowego w ramach współpracy. Możesz nawet przed rozpoczęciem współpracy poprosić studio projektowania wnętrz, aby przesłać Ci przykładowy zestaw rysunków wykonawczych. Zrób to, masz do tego prawo!

Oto lista rysunków, które otrzymujesz we współpracy z moim studiem projektowania wnętrz Apartovia.

  • rysunek z inwentaryzacji/od inwestora
  • rzut z góry rysunek z inwentaryzacji/od inwestora elektryka istniejąca- rzut z góry 
  • rysunek z inwentaryzacji/od inwestora wodkan istniejący- rzut z góry 
  • ściany wyburzenia i ściany układ docelowy
  • rzut z góry-funkcja wraz z wymiarami poszczególnych obiektów- 2 wymiary 
  • rzut z góry-elektryka projektowana, zaznaczenie punktów świetnych i gniazd prądowych 
  • rzut z góry- wod-kan projektowany, zaznaczenie przyłączy 
  • rzut z góry-posadzki, 
  • rzut z góry-sufity podwieszane
  • rzut z góry-kolory ścian, dekoracje, tapety, sztukateria
  • kłady ścian łazienki, wymiary pionowe 
  • kłady ścian mebli kuchennych, wymiary pionowe 
  • kłady pozostałych mebli wraz z opisami, 3 wymiary każdego elementu trójwymiarowego 
  • kłady ścian rozmieszczenie grafik, obrazów, ram, luster, zdjęć, sztukaterii 
  • kłady ścian z nietypowymi rozwiązaniami na ścianach np. podział masy betonowej na dane płaszczyzny, pionowe raszki na ścianie lub suficie 
  • rysunki detali np. rozmieszczenie płyty kartonowo-gipsowej, listwy dekoracyjne itd

4.Lista wyposażenia

Koniecznie dopytaj jak wygląda lista wyposażenia, którą otrzymujesz w zakresie kompleksowym. Dlaczego? Bo możesz otrzymać tylko i wyłącznie linki do przedmiotów lub materiałów (płytki, panele, tkaniny) bez podania dokładnej liczby potrzebne do zamówienia. W takiej sytuacji przed zamówieniem podłogi czy płytek będziesz musiał samodzielnie poświęci czas, aby to obliczyć i zamówić w sklepie odpowiednią ilość. To samo tyczy się sztukaterii, listew podłogowych czy sufitowych. Uwierz mi, nie zajmie Ci 30 minut, a co najmniej kilka razy więcej – więc chyba warto upewnić się co dostajesz w ramach współpracy z biurem projektowania wnętrz.

5. Nadzory

Ostatnim punktem jest upewnienie się, ile wizyt na budowie oferuje nam projektant wnętrz w pakiecie z nadzorem autorskim. Ich liczba może wahać się od kilku do kilkunastu. Warto zatem upewnić się z jaką częstotliwością ekipa będzie nadzorowana.

Studio projektowe a lokalizacja

Zastanów się, czy lokalizacja biura będzie ważnym czynnikiem przy wyborze. Czy jesteś typem osoby, która wszystkie ustalenia, spotkania i rozmowy (a będzie ich wiele w trakcie współpracy) lubi odbywać na żywo i wierzysz w moc realnego spotkania. Wówczas powinieneś ograniczyć poszukiwania do lokalnych biur w Twojej okolicy. 

Czy może masz tak mało czasu, że spotkania na skype będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, a wirtualne spotkania nie są dla Ciebie przeszkodą w efektywnej komunikacji.

Przemyśl, to zanim zdecydujesz się na konkretnego projektanta, bo to może znacząco wpłynąć na jakość współpracy.

W moim studio projektowania wnętrz 90 % projektów wykonuję zdalnie. Mam wypracowane rozwiązania, dzięki którym, spotkania się efektywne, przesyłanie informacji nie jest frustrujące – spokojnie, nie pogubisz się w gąszczu informacji. Kładę duży nacisk na to by wszystko było uporządkowane – nie lubię tracić czasu, swojego  i Twojego.

Na co zwrócić uwagę, gdy otrzymasz ofertę?

Kolejnym krokiem, po wstępnej selekcji z punktu pierwszego jest wysłanie maila do wybranych biur z prośbą o przesłanie oferty na wykonanie projektu.

Pamiętaj, że jeśli chciałbyś otrzymać taką ofertę z mojego biura, wystarczy, że napiszesz na maila: biuro@apartovia.pl krótką informację z prośbą oraz podasz następujące dane (poniżej), które pozwolą mi w krótkim czasie przesłać do Ciebie ofertę. Pamiętaj, że nie podając tych wszystkich informacji, nie jestem w stanie rzetelnie wycenić Twojego projektu.

  • Imię, nazwisko
  • Telefon
  • Na kiedy potrzebują Państwo gotowy projekt?
  • Rodzaj pakietu projektowego (opis znajduje się tutaj )
  • Jakie pomieszczenia wchodzą w skład projektu?
  • Czy chcieliby Państwo projekt pojedynczego pomieszczenia czy kilku pomieszczeń? Proszę wymienić.
  • Jaki jest metraż w m2 per pomieszczenie?
  • Czy dysponują Państwo rzutem mieszkania? Proszę załączyć jeśli tak. Jeśli niestety nie proszę o przesłanie zdjęć wnętrz
  • Czy w mieszkaniu/domu są skosy? Jeśli tak, to w jakich pomieszczeniach?
  • Jaki styl wnętrza Państwa interesuje? Proszę o podesłanie kilku przykładowych zdjęć.
  • Jaki jest planowany termin wejścia ekipy remontowej?
  • Czy potrzebna będzie inwentaryzacja (pomiar mieszkania) wykonany przeze mnie, czy może Pani wykonać go sama?
  • Jaki jest przewidziany budżet na remont? (budżet obejmujący materiały oraz robociznę).

Studio projektowania wnętrz – nie cena a zakres oferty

Jeśli już otrzymasz oferty z cennikami kieruj się nie ceną, a raczej tym, co za daną cenę otrzymasz. Może się okazać, że jedna z droższych ofert, będzie dla Ciebie najbardziej korzystna bo zawiera najszerszy zakres i dzięki niej jesteś w stanie zaoszczędzić więcej czasu na zarabianie na zapłatę czyjejś pracy, niż samodzielnie poświęciłbyś na przykład na wizyty w sklepach, zamawianie produktów czy nadzorowanie ekipy. 

Z kolei ta najtańsza, owszem będzie finalnie najmniej kosztować, ale prawdopodobnie otrzymasz coś z czego nie będziesz zadowolony, bo na przykład myślałeś, że na liście produktów, otrzymasz obliczone zapotrzebowanie danego materiału wraz z zapasem a Twoim jedynym zadaniem będzie tylko zamówić tapetę, płytki  lub farby. Rozczarujesz się jeśli, lista będzie tylko spisem linków, a Ty musisz poświęcić kolejne godziny na obliczanie ile metrów tapety, lub listew przypodłogowych potrzebujesz.

Sprawdź jakość tego co otrzymujesz od biura projektowania wnętrz

Powinieneś również zwrócić uwagę na jakość i szczegółowość dokumentów, które otrzymujesz.  Na przykład, jeśli w ofercie jest napisane, że otrzymujesz budżet, co dokładnie się w nim znajduje? Czy jest to tylko szkic budżetu, czyli wstępna alokacja. Co dokładnie zawiera ten budżet- robociznę, materiały wykończeniowe, chemię budowlana, czy może tylko najważniejsze elementy? Czy budżet jest całościowy i obejmy wszystkie nawet najdrobniejsze elementy jak żarówki, osprzęt elektryczny? Te same pytania powinny Ci się nasunąć, gdy w ofercie jest napisane, że otrzymasz listę produktów użytych w projekcie. Najlepiej w takiej sytuacji poprosić architekta, by przysłał Ci przykładową dokumentację z danego pakietu, tak by mieć pewność, że to co otrzymasz finalnie spełni Twoje potrzeby a Ty się nie rozczarujesz.

Jak wygląda współpraca ze studiem projektowania wnętrz?

W ofercie, którą otrzymasz powinieneś również dostać informacje:

-jak wygląda współpraca, 

-czy korzysta z narzędzi które ułatwiają komunikację (specjalna platforma do komunikacji, z której masz dostęp w każdej chwili)

-ile przewidzianych jest spotkań, jak długo one trwają, co jest wynikiem danego spotkania, – ile czasu architekt ma na przekazanie Ci poszczególnych elementów, czy ma ułożony harmonogram zadań?

Takie informacje świadczą, o tym, że architekt ma ustalony proces projektowy, wie jak doprowadzić projekt do końca byś Ty był zadowolony, świadczy to również o tym, że ceni Twój czas ustalając na przykład maksymalny ilość dni na Twoją akceptację . Mówi też wiele o tym, czy jest osoba terminową, lubiącą porządek i działa efektywnie.

Studio projektowe a czas realizacji

Na ofercie powinieneś również otrzymać informację, jaki jest dokładny termin rozpoczęcia i zakończenia prac projektowych. 

Jest to informacja szczególnie dla Ciebie ważne, w przypadku, gdy na przykład masz już podpisaną umowę z ekipą wykończeniową, ale terminy ooddania projektu nie zazębiają się z wejściem ekipy na budowę.

Często ten punkt niestety eliminuje z dalszej współpracy albo projektanta albo ekipę. Wybór należy do Ciebie.

Na co zwracać uwagę gdy już spotkasz się z architektem? Jak wybrać dobrego projektant by się nie rozczarować?

Gdy przeanalizowałaś  już oferty i kilka z nich wydaje Ci się atrakcyjnych, warto umówić się na pierwsze spotkanie. To spotkanie powinno być sprawdzeniem czy między Tobą a projektantem jest nić porozumienia i czy po prostu będziecie się dogadywać i tak po prostu zwyczajnie polubić.

Doświadczenie i wykształcenie

Podczas spotkania warto dopytać się o wykształcenie oraz doświadczenie, choć moim zdaniem kluczowe w tym wszystkim jest doświadczenie. 

Jeśli chodzi o wykształcenie projektantem wnętrz można się stać po studiach architektury bądź architektury wnętrz na Politechnice, na ASP lub innej uczelni publicznej lub prywatnej. Można też nim zostać po kursach trwających kilka miesięcy bądź zaledwie kilka dni. Jak widać rozbieżność jest znacząca, ale podsumowanie jedno. Nie ważne czy ktoś ukończył 5 letnie studia czy kilkumiesięczny kurs, tylko doświadczenie czyni z kogoś dobrego projektanta. Z własnego doświadczenie wiem, że uczelnia daje szeroką perspektywę, ale absolutnie nie uczy praktycznego podejścia do realizowania projektów.

Warto więc poprosić projektanta aby w trakcie spotkania pokazał zdjęcia z realizacji, wizualizacji, przykładową dokumentację techniczną projektu jeśli jest w zakresie. 

Warto się dopytać jak długo pracuje w zawodzie. Czy orientuje się w ofercie sklepów z wyposażenie wnętrz?

Empatia

Pod tym punktem kryje się przede wszystkim to, czy podczas spotkania architekt zadaje Ci dużo pytań, dzięki temu bada Twoje potrzeby. Im więcej tych pytań, tym tak naprawdę lepiej bo świadczy to o tym, że jest rzeczywiście zainteresowany tym, by projekt który chce stworzyć  w 100 procentach odpowiadał twoim indywidualnym  potrzebom. Niestety zdarzają się takie przypadki, że projektant z marszu będzie Cię traktował jak każdego kolejnego klienta,zamiast skupić się na Twoich indywidualnych potrzebach, wysłuchaniu ich i przełożeniu na projekt.

Komunikacja

Bardzo ważnym elementem jest sposób komunikacji. Zwróć uwagę, czy projektant jasno i klarownie odpowiada na Twoje pytania, czy może używa żargonu zawodowego? A może daje Ci do zrozumienia, że Twoje pytania są tak infantylne, a Ty czujesz się nieswojo w takiej relacji. Czy jest terminowy, czy oddzwania na Twoje telefony, odpisuje na maile. 

Te małe gesty mogą dać wyraźny sygnał czy Komunikacja z projektant będzie sprawna czy też odwrotnie będzie męką.

Współpraca

I najważniejszy punkt zostawiam na koniec. Pamiętaj drogi Kliencie, że tworzenie projektu to WSPÓŁPRACA, czyli wspólna praca Ciebie jako Klienta i mnie jako Projektanta na rzecz wspólnego celu jakim jest stworzenie dla Ciebie wymarzonego wnętrza. To współdziałanie które polega na tym, że Ty dostarczasz mi podstawowych informacji, wymagań i akceptacji a ja narzędzi i rozwiązań. Bez takiego podejścia żadna umowa na projekt wnętrz nie zakończy się sukcesem, a Twoje poszukiwanie tego najlepszego architekta okażą się strata czasu.

Close